LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=-wBOnHR5WBw

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia tj. w dniach 21-22.12.2020 r. odbyła się dwudniowa rywalizacja pływaków z Bogatyni i Zgorzelca w Mikołajkowych Zawodach Pływackich. Na basenie szkolnym przy ZSzOI w Bogatyni odbyło się wielkie ściganie chłopców i dziewcząt w wieku od 5 do 15 lat w stylu dowolnym. W reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności swoje umiejętności mogli pokazać wszyscy, którzy wzięli udział w imprezie. Dzieci dziewięcioletnie i młodsze dawały z siebie wszystko pokonując własne słabości i 25 metrową pływalnię. Dwie długości basenu musiały już pokonać dziesięciolatki i starsi pokazując wysoki poziom techniki. Ustanowione zostało wiele nowych rekordów życiowych oraz klubu - mimo świątecznego charakteru imprezy. Grupę sędziowską tworzyli absolwenci klubu oraz najstarsi klubowicze, doświadczając zawodów m.in. z pozycji sędziego mierzącego czas. Dzieci 5/6 letnie miały indywidualną asekurację na torach w osobach dziewcząt z grupy Barakudy. Niespodzianką dla obecnych była wizyta Olgi Szczotki - Mistrzyni Polski Juniorów 16-letnich z 2016 roku w stylu dowolnym. Podopieczna Pawła Mielnika oraz była reprezentantka Polski dała pokaz stylu dowolnego, a nawet podjęła wyścig na 25 metrów, w którym pokazała, że w „królewskiej” konkurencji wciąż nie ma sobie równych.
Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik zawodów otrzymał medal, dyplom oraz mikołajową paczkę, wręczoną osobiście przez św. Mikołaja. Ze względu na pandemię zawody zostały rozłożone na dwa dni oraz podzielone godzinowo dla każdej grupy wiekowej. W zawodach wzięło udział blisko 200 adeptów pływania co jest niewątpliwym sukcesem i dowodem na to, że pływanie jako jedna z najbardziej prozdrowotnych dyscyplin sportu w naszym mieście ma się dobrze;) Emocje, radość z wyników i uśmiech dzieci są największą nagrodą dla trenerów i motywują do dalszej pracy.

Dziękujemy Rodzicom za zaufanie i z nadzieją oczekujemy powrotu do treningów.

 

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Mikołajkowych Zawodów Pływackich dla:

Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni

Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia

Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bogatyni

Firmy Balcer Reklama i Poligrafia

HK FILMMAKER

Zawodników, uczniów oraz absolwentów Patomswim.

 

Plum.

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Wyniki MIKOŁAJKOWE PŁYWANIE 2021.xls)WYNIKI[ ]145 kB

 

 

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że mimo wielu ograniczeń korzystania z zajęć  kulturalno - sportowych w kraju, udaje nam się kontynuować treningi pływackie. Tak będzie i w nadchodzącym tygodniu z wyłączeniem czwartku i piątku (dni wolne od zajęć dydaktycznych w SP3). Przypominamy, że Uczniowski Klub Sportowy pracuje zgodnie z kalendarzem roku szkolnego. W czwartek i piątek basen jest nieczynny.

Grupa PSTRĄGI (trenera Pawła) w tym tygodniu ma zajęcia we wtorek na godzinę 18:00 (prosimy o przekazywanie w informacji w grupie).

Jednocześnie zgłaszamy Państwu zmianę terminu płatności za kolejne miesiące - płacimy w ostatnim tygodniu miesiąca.

 

 

Informujemy, że Uczniowski Klub Sportowy Patomswim od poniedziałku (19.10.2020) prowadzi zajęcia wg harmonogramu (tzn. normalnie), zgodnie z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października br..


Przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły oraz o obowiązkowym prysznicu przed wejściem na basen.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w reżimie sanitarnym!!!

https://www.gov.pl/web/sport/silownie-kluby-i-centra-fitness-baseny-aquaparki-zawody-wydarzenia-oraz-zajecia-sportowe-moga-byc-organizowane

W związku z objęciem nadzorem epidemiologicznym (do niedzieli) trenera Pawła oraz przeziębieniem trenera Damiana (L4) zajęcia w czwartek i piątek są odwołane.

Grupy trenera Tomka mają zajęcia w czwartek wg harmonogramu (bez zmian).

 

Duża ilość dzieci młodszych oraz brak osób z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem uniemożliwia zorganizowanie zastępstw przez klub.

 

Informacja o odrobieniu straconych zajęć lub rekompensata w opłacie za nieodbyte lekcje pływania zostanie podana w późniejszym czasie.

 

Za niedogodności przepraszamy i życzymy wszystkim duuużo zdrowia!

Podkategorie