W dniu 21.11.2015 roku na nowoczesnym obiekcie w Chojnowie odbyły się zawody pływackie skierowane głownie do najmłodszych zawodników z dolnego śląska. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej klubów z całego województwa, które wystawiają swoich najmłodszych zawodników do rywalizacji na dystansach 25 i 50 metrowych. 


Zawody odbyły się z udziałem 17 klubów m.in. z : Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry, Osiecznicy, Bolesławca, Rudnej oraz Bogatyni
Podopieczni trenerów Pawła Mielnika, Tomasza Bieżuńskiego oraz Damiana Czarnieckiego wspierani przez wiernych kibiców w postaci rodziców dzielnie walczyli o jak najwyższe miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zawodnicy zdobyli dla Bogatyni łącznie 19 medali w tym najmłodsze dziewczęta w osobach : Karolina Polak, Julia Słupecka, Julia Czajkowska, Ania Listkiewicz wywalczyły puchar i I miejsce w sztafecie 4 x 25m stylem dowolnym. Na podium również stawali: Piotr Zalewski – 1 medal, Krystian Wajer – 2 medale, Jakub Purzycki – 1 medal, Szymon Klimek – 1 medal, Karolina Polak – 2 medale, Julia Czajkowska - 1 medal, Borys Remian - 2 medale, Bartek Kołodziej – 2 medale, Julia Słupecka – 2 medale, Martyna Fuławka - 2 medale.
Serdecznie gratulujemy!


Wielkie podziękowania dla władz miasta za pomoc w organizacji transportu, a tym samym umożliwienie najmłodszym udział w zawodach.